Több rendezvénnyel is megemlékezik Pilinszky János költőről születése 100. évfordulója alkalmából a Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskola a Velencei-tónál.

A Velencei-tavi Kistérségért Alapítvány és a Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskola tisztelettel meghívja Önt 2021. november 5-én 16 órára a Fejér Megyei Közéleti Panteon újabb domborművének avatására.

Az Art Community College Gallery Népfőiskolánk képzőművészeti tagozata és a hozzá tartozó szakmai társaság galériája.

Drámajáték gyerekeknek és fiataloknak

A Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskola drámajáték foglalkozásokat indít több korosztály részére október 15-től a kápolnásnyéki Halász Gedeon Eseményközpontban a Csajághy Laura Szabadtéri Színpad közreműködésével.

A MAMŰ Társaság Kulturális Egyesület és a Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskola
tisztelettel meghívja Önt az alábbi rendezvényre:

KÖZTÉRI MŰTEREM
kiállítás – konferencia – művészműhely
Művészi identitás és nemzeti kultúra

Szeptember 21-én 9-16 óráig a Halász Gedeon Eseményközpont ad otthont annak a műhelymunkának, melyen a Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskola 20 társintézményéből 2-2 vezetőségi tag vesz részt.

Kortárs táncfesztivál Kápolnásnyéken

Kétnapos, ingyenes rendezvényen ismerkedhetnek meg az érdeklődők a kortárs tánccal a Fejér megyei Kápolnásnyéken augusztus 27-én és 28-án. A Café de la Danse fantázianevet viselő minifesztivál célja, hogy a kortárs táncot mindenki számára elérhető és érthető műfajként definiálja újra, valamint a régióban már ismert társulatok előadásain és fiatal táncművészek rövid performanszain keresztül hozza közelebb a nézőket a tánc világához. A fesztivál a Frenák Pál Társulat szervezésében, a kápolnásnyéki Halász-kastély, a Csajághy Laura Szabadtéri Színpad és a Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskola közreműködésével, az EMMI támogatásával valósul meg.

Sikeresen lezajlott központunkban a 10 napon át tartó Közösségépítő kultúránk rendezvénysorozat, mely a Nemzeti Művelődési Intézet rendezésében, a Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskolával együttműködve valósult meg.