A tájjal együtt élő hagyományos, organikus kultúrák által fenntartott életforma és falukép mára nagy átalakuláson megy át, ami maga után vonja az általa létrehozott épített és tárgyi kultúra funkcióvesztését, és ezzel együtt rohamos eltűnését. Ebbe a megállíthatatlannak tűnő folyamatba viszont beleszólhat a művészet és az építészet a maga ezközeivel, ráterelve a figyelmet a problémára, kiemelve és új megvilágításba helyezve értékeket, esetleg megoldási alternatívákat vázolva fel. Beemelhet a kortárs művészeti és építészeti diszkurzusba egy meghaladottnak ítélt, funkcióját vesztett, de pótolhatatlan értékeket hordozó tárgyi és épített kultúrát. A BarnCulture projekt ezt teszi a csűrökkel három európai országban: Magyarországon, Erdélyben és Németországban. A projekt erdélyi, magyarországi és németországi képzőművészek és építészek együttműködése révén jön létre. Jelen felhívással a megvalósításban részt vevő képzőművészeket szeretnénk megtalálni. Az alábbiakban az építészmérnökökre vonatkozó szakmai információk találhatók, valamint a jelentkezés mikéntjét és feltételeit ismertetjük.

Projektismertető építészmérnökök számára

Projektismertető képzőművészek számára

 Jelentkezését az Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címen tudjuk fogadni.