A nagy mesemondó Benedek Elek születésnapján, szeptember 30-án lezárult a Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskola meseíró pályázata.

A Mesék a Velencei-tóról című pályázatra korosztályi megkötés nélkül, egyének, csoportok és családok is jelentkezhettek olyan mesékkel, amelyek a tó környékének épített vagy természeti örökségeiről, híres lakosairól, szülötteiről vagy fontosabb hagyományairól szólnak. A beérkezett közel 150 pályamű nagy siker, és várhatóan a rangos zsűrinek nem lesz egyszerű dolga a legjobbak kiválasztásában. Miklósa Erika Kossuth-díjas operaénekes, Iancu Laura József Attila-díjas magyar író és költő, néprajzkutató, S. Töttő Rita újságíró és Rodics Eszter, a Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskola elnöke értékeli a beküldött pályaműveket, a legjobban sikerült történetekből pedig gazdagon illusztrált, könyvforgalomba kerülő mesekönyv készül. Az eredményhirdetésre november végén kerül sor, de az már most tudható, hogy minden pályázónak oklevéllel és ajándéktárggyal köszöni meg a Népfőiskola a lelkes részvételt.