A Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskola egy német és egy erdélyi szervezettel együttműködve életre hívta a csűrök és pajták újragondolt változatát.

A projekt a „Pajtakultúra” nevet viseli és képzőművészek, valamint építészmérnökök működtek együtt benne közel két éven át. Az ő közös munkáikból nyílt kiállítás április 8-án a kápolnásnyéki Halász Gedeon Eseményközpontban – írja a FEOL. Hétfőn Erdély képviseletében Rodics Gergely, az Agri-Culture-Natura Transylvaniae Egyesület igazgatója, a projekt megálmodója mesélt a kezdeti időszakról az érdeklődőknek. A német régióból Thumann Werner, a Neumarkt in der Oberpfalz Tájgondnoki Egyesület igazgatója szólt néhány szót az övékhez hasonló országhatárokon átívelő együttműködések fontosságáról, míg a magyar alkotók képviselőjeként Rodics Eszter, a Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskola Alapítvány elnöke szólalt fel. A kiállításmegnyitót követően az érdeklődőket kerekasztal-beszélgetésre várták, ahol a képzőművészet, valamint az építészet lehetséges közös útjairól beszélgettek.

Forrás: feol.hu

Fotók: Kőmives András